You are currently viewing Wybieramy sejf do pracowni

Wybieramy sejf do pracowni

Planując zakup sejfu do domu albo do biura, powinniśmy określić jaką ma on pełnić funkcję oraz co ma być w nim przechowywane. W celu zabezpieczenia dokumentów przed uszkodzeniem wystarczające będą modele ognioodporne. Jeżeli chcemy przechowywać w sejfie biżuterię albo broń, powinniśmy zdecydować się na modele antywłamaniowe wraz z odpowiednim stopniem zabezpieczenia. Jak dobrać odpowiedni rodzaj sejfu do domu? Jakie modele sejfów są dostępne na rynku?

Korzyści z posiadania małego sejfu domowego

sejf domowy mały do pracowniWybór odpowiedniego rodzaju sejfu warto zacząć od rozdziału. Wielość sejfu powinna być określana na podstawie największej rzeczy, jaką zamierzamy w nim przechowywać. Znaczące jest także to, aby określić miejsce, w jakim będziemy je umieszczać, a także jaką przestrzenią dysponujemy w nieruchomości. Sejf jest doskonałym miejscem do przechowywania ważnych dokumentów, jak na przykład paszporty, polisa ubezpieczeniowa, testament czy akty notarialne. Chcąc zabezpieczyć takie dokumenty przed zniszczeniem, warto wybrać sejf ogniochronny. Będzie to dla nas gwarancja, że dokumenty zostaną zabezpieczone przed skutkami pożaru przez jedną do dwóch godzin, w zależności od modelu. Taki rodzaj sejfu może także pełnić antywłamaniową funkcję i chronić dokumentację przed kradzieżą. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę na klasę bezpieczeństwa. Warto wybrać sejf domowy mały do pracowni. W przypadku konieczności bezpiecznego przechowywania broni, powinno zastosować sejf antywłamaniowy. Należy w tym wypadku wziąć pod uwagę zarówno ilość posiadanej broni, jak i jej rozmiary. Znaczenie będzie mieć klasa bezpieczeństwa, która w przypadku broni powinna być to co najmniej klasa S1, zgodnie z normą PN-EN 1445. Możliwe jest zastosowanie do broni krótkiej sejfu antywłamaniowego z zamkiem na klucz albo elektronicznym.

Oprócz sejfów, które spełniają funkcję ognioodporną albo antywłamaniową, dostępne są także modele przeznaczone do przechowywania mniej wartościowych przedmiotów albo niewielkich sum pieniędzy. Nie mają one wysokich zabezpieczeń, jednakże zapewniają poczucie bezpieczeństwa oraz utrudniają niepowołanym osób dostęp do określonych rzeczy. Można w nich przechowywać na przykład klucze, gotówkę, pamiątki rodzinne czy dyski z ważnymi informacjami.