You are currently viewing Wybór kostiumów kąpielowych w dużych rozmiarach

Wybór kostiumów kąpielowych w dużych rozmiarach

Jeśli mamy większy rozmiar od standardowego 36 lub 38, często mamy problemy z akceptacją własnego ciała. Maskujemy więc ubraniami niedoskonałości sylwetki, a podkreślamy atuty. Problemem dla wielu kobiet o większym rozmiarze jest ubranie stroju kąpielowego na wakacjach lub basenie. 

Zakup kostiumów kąpielowych w dużych rozmiarach

kostiumy kąpielowe duże rozmiaryDobór kostiumu kąpielowego dla osób puszystych może stać się nie lada wyzwaniem. W większości sklepów bieliźniarskich, pływackich a nawet odzieżowych kupić możemy różnorakie stroje głównie w rozmiarach maksymalnie 40. Osoby o większych rozmiarach mają nieco bardziej utrudnione zadanie. Na szczęście powoli zaczynają pojawiać się specjalistyczne sklepy z odzieżą i bielizną plus size, które między innymi oferują stroje kąpielowe w większych niż 40 czy 42 rozmiarze. Ich wybór jest z sezonu na sezon coraz większy. Ważne, aby wybierając strój kąpielowy dobrać go do swojej sylwetki. Powinien być dobrze dopasowany, ukrywać niedoskonałości sylwetki takie jak wystający brzuszek, boczki, obfite biodra czy nieidealne plecy. Idealny strój powinien za to podkreślać atuty i przyciągać wzrok do tych części ciała które są ładne – może być to piękny, wydatny biust lub długie, proste nogi. Wszystko zależy od nas samych oraz typu naszej sylwetki. Możemy wybierać spośród strojów jednoczęściowych, dwuczęściowych jak i strojów typu tankini (z dłuższą koszulką, zakrywającą brzuszek). Nie bójmy się mocnych kolorów i wzorów. Modne są kropki, kwiaty oraz neonowe elementy. Z mody od wielu lat nie wychodzą również marynarskie motywy. Nie bójmy się tego. Oczywiście, kolory takie jak czarny czy granatowy optycznie nas wyszczuplą, jednak nie powinnyśmy bać się kolorów. Kostiumy kąpielowe duże rozmiary powinny sprawiać, że będziemy czuć się komfortowo i będziemy mogli cieszyć się z urlopu i lenistwa na plaży. Warto przede wszystkim zadbać o swój komfort i dobre samopoczucie. 

Kupno dobrego stroju kąpielowego w większym rozmiarze może być problematyczne. Na szczęście, powstaje wiele sklepów, które oferują tego rodzaju produkty. Nie bójmy się mocniejszych kolorów, wzorów, które dodadzą nam charakteru. Ważne, aby czuć się komfortowo w stroju kąpielowym. Wybierajmy spośród kostiumów jednoczęściowych, dwuczęściowych oraz strojów typu tankini.