You are currently viewing Wykrojniki, wydajność = oszczędność

Wykrojniki, wydajność = oszczędność

Chyba każdy kto zetknął się z produkcją w branży poligraficznej zdaje sobie sprawę, że jest to bardzo specyficzna i wymagająca branża. Szczególnie produkcja opakowań niesie z sobą wiele wyzwań aby sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom klientów. Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba być ciągle otwartym na nowe rozwiązania. Bardzo dobrym pomysłem są wyjazdy na targi branżowe. Właśnie na takim wyjeździe pierwszy raz zetknąłem się z firmą produkującą wykrojniki poligraficzne. A później potoczyło się już szybko, wymiana wizytówek, telefony, spotkania i działa to także u mnie.

Wycinając sobie nową drogę…

wykrojniki poligraficzneWprowadzenie produkcji opartej na wykrawaniu do mojej drukarni (której jestem współwłaścicielem) oczywiście nie było łatwe i wiązało się z dosyć dużymi inwestycjami. Ale mojego pędu ku nowemu już nie dało się zatrzymać. Postawiłem sobie pytanie: Dlaczego moja firma ma być tylko podwykonawcą dla dużych rekinów branżowych? Dlaczego nie zaoferować klientowi kompleksowego produktu końcowego? I tak wszedłem w produkcję opakowań, początkowo to był jeden odbiorca – lokalna wytwórnia czekoladek. Teraz po kilku latach dostarczam opakowania dla kilku dużych producentów czekolady i bombonierek oraz dla koncernu farmaceutycznego. Produkcja metodą sztancowania daje niesamowite możliwości jeśli chodzi o wydajność i oszczędność, nic przy tym nie ujmując z jakości wyrobu. Przez długi okres wykrojniki poligraficzne dostarczała mi tylko ta jedna firma (poznana na targach), teraz korzystam z usług jeszcze dwóch innych. Watro mieć zawsze opcję dodatkową i nie uzależniać się od jednego producenta. Na polskim rynku jest co najmniej kilkunastu producentów takich wykrojników. Nie przesadzam też z dywersyfikacją bo utrzymując duży poziom zamówień u danego dostawcy mogę zawsze liczyć na rabat oraz szybką reakcję w razie problemów.

Opisanym powyżej doświadczeniem chciałbym pokazać osobom prowadzącym/zarządzającym małymi firmami lub również dużymi przedsiębiorstwami jak ważna w biznesie jest otwartość i kontakt z ludźmi z branży. Ja w ten sposób wprowadziłem do mojej firmy wykrojniki poligraficzne. Co mi one dały? Nowy (drugi) profil produkcji oraz bezpieczeństwo swojego biznesu. Wcześniej tylko drukowałem, teraz drukuję i produkuję. A zaczęło się tak niepozornie…