You are currently viewing Wynajem maszyny vendingowej

Wynajem maszyny vendingowej

Dla wielu przedsiębiorców zatrudnienie pracownika jest sporym obciążeniem, ponieważ koszty wynagrodzeń, składek i podatków pochłaniają znaczną część przychodów. Na zachodzie znaleźli rozwiązanie na ten problem i wielu przedsiębiorców zamiast zatrudniać ludzi, kupuje maszyny vendingowe, które służą do samoobsługowej sprzedaży. 

Czy opłaca się wynajmować automaty vendingowe? 

tani wynajem automatów vendingowychMaszyny do sprzedaży samoobsługowej zostały sprowadzone do naszego kraju wiele lat temu ze Stanów Zjednoczonych, gdzie odniosły wielki sukces. Kiedyś głównie można było je znaleźć w szkołach, placówkach prywatnych, czy na stacjach kolejowych. Obecnie coraz częściej są dodatkiem do biznesu, czyli na przykład możemy je zobaczyć stojące obok sklepu, apteki, czy innej branży, której w pewnym sensie są przedłużeniem zasięgu. Niewątpliwą zaletą automatów jest brak konieczności zatrudniania pracownika do obsługi, gdyż maszyna posiada panel do dokonywania zakupu i odebrania towaru. Przedsiębiorcy, którzy nie chcą od razu inwestować w zakup nowego automatu, mogą go wynająć, ponieważ wtedy koszty są znacznie niższe i dodatkowo są rozłożone na raty. Tani wynajem automatów vendingowych jest prowadzony przez licznych pośredników współpracujących z producentami. Mają oni w swojej ofercie modele do sprzedaży gorących napojów takich jak kawa, herbata, czy czekolada oraz mieszane automaty z możliwością sprzedaży przekąsek i zimnych napojów w puszkach, albo butelkach. Wynajęcie maszyny jest korzystne z punktu finansowego i jest też dobrym rozwiązaniem, jeżeli przedsiębiorca chce wypróbować to rozwiązanie, gdyż zakup nowego automatu, to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Często w takiej usłudze jest też pomoc techniczna, czy naprawy do określonej kwoty, jednak to zależy od konstrukcji umowy najmu i czasu na jaki będzie zawarta. 

Z każdym rokiem rośnie ilość przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem sprzedaży za pośrednictwem automatów vendingowych, bo są one znacznie tańszą alternatywą klasycznych sklepów. Może nie sprzedamy w nich każdego produktu, ale oferując przekąski, napoje, czy gotowe kanapki, można znacznie zwiększyć zyski. Maszyny są dostosowane do montażu w budynkach lub na zewnątrz nich, więc każdy dostosuje je do własnych potrzeb lokalizacyjnych.