You are currently viewing Wyposażenie militarne dla outdoorowców

Wyposażenie militarne dla outdoorowców

Wyposażenie wojskowe było o wiele przydatniejsze, a przede wszystkim wytrzymalsze, niż większość odpowiedników cywilnych, więc było ono używane nie tylko w wojsku, ale również i poza nim. Od najdrobniejszych narzędzi kieszonkowych po umundurowanie, ekwipunek wojskowy był bardzo popularny, zwłaszcza w kręgach łowieckich czy strzeleckich, gdzie stał się niemal standardowym wyposażeniem.

Sprzęt wojskowy dla survivalistów

militaria - outdoorWyposażenie wojskowe najbardziej doceniali wszelkiego rodzaju survivaliści i outdoorowcy, zwłaszcza ci którzy preferowali długie wypady w teren na bardzo wymagające wyprawy. W takich warunkach, niezwykle przydatne okazywały się mundury oraz militaria – outdoor bowiem nie różnił się zbytnio od faktycznych działań w trudnym terenie, do których owe wyposażenie zostało zaprojektowane. Oczywiście pierwszym wyborem sprzętu było umundurowanie, gdyż większość ubrań wojskowych była nie tylko nieprzemakalna, ale również trudna do uszkodzenia, a przede wszystkim wygodna. Krój i kamuflaż pozostawały w kwestii gustu użytkowników, którzy dobierali umundurowanie głównie ze względów estetycznych. Użytkowe elementy ekwipunku, takie jak noże czy nawet sprzęt obozowy, były równie często wykorzystywane na wyprawach survivalowych. Polowe kuchenki zasilane paliwem w stanie stałym skutecznie zastępowały gazowe kuchenki turystyczne, głównie z racji znacznie mniejszych rozmiarów i bezpiecznego paliwa, które odpalano za pomocą substancji wchodzącej z nim w reakcję, nieszkodliwej w każdej innej sytuacji. Noże wszelkiego rodzaju były również nieodzownym elementem wyposażenia, i służyły do ogromnej ilości zastosowań. Profesjonalne noże wojskowe należały do narzędzi prawie niezniszczalnych, niepodatnych na korozję i zużycie, ze względu na znacznie lepszej jakości stal z której były wykuwane.

Wszelkiego rodzaju drobne narzędzia, takie jak choćby kompasy czy nawet elementy wyposażenia wspinaczkowego były również często preferowane ponad odmianami sportowymi czy turystycznymi, głównie ze względu na swoją niezawodność. Sklepy militarne i punkty demobilu były często stałymi miejscami, w których można było dostać sprzęt wojskowy o najwyższej jakości, zwłaszcza jeśli owe wyposażenie zostało zdemobilizowane w stanie fabrycznie nowym.