You are currently viewing Wysokiej jakości panele z winylu IVC

Wysokiej jakości panele z winylu IVC

Projektując dowolną przestrzeń mieszkaniową, warto szczególną uwagę przykuć do wyboru rodzaju montowanej podłogi, która powinna być praktyczna, bezpieczna dla domowników oraz pasująca do całej reszty aranżacji. Klienci mają do wyboru tradycyjne panele, płytki, deski, parkiet oraz nowoczesne panele winylowe. Ostatnia propozycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli nieruchomości oraz architektów i dekoratorów wnętrz.

Jak montuje się panele winylowe?

nowoczesne panele winylowe IVCTaki rodzaj paneli jest przede wszystkim bardzo prosty w montażu i to nawet w pełni samodzielnym. Oczywiście wymagany jest zakup dodatkowego podkładu pod panele, ale cała reszta jest bardzo łatwa. Nowoczesne panele winylowe IVC montuje się na tzw. klik, czyli łączymy szybko i intuicyjnie poszczególne elementy, aby uzyskać piękną i równą powierzchnię. Co ciekawe, na rynku można również znaleźć specjalne modele do przyklejania – sprawdzą się głównie przy odświeżeniu pomieszczenia i zakryciu starych, nieestetycznych podłóg. Wybór paneli winylowych jest ogromny – od drewnopodobnych po nawet imitacje betonu czy kamienia. Można więc idealnie dopasować rodzaj podłogi do zaaranżowanego pomieszczenia. Co ciekawe, panele charakteryzują się wysokim poziomiem ochrony przed wilgocią czy rozlanymi plamami (nie puchną jak tradycyjne panele) i właśnie dlatego mogą z powodzeniem być montowane zarówno w kuchni, jak i łazience czy w holu, na którym stawiamy mokre i zabłocone obuwie. Taka podłoga pozwala także nieco wyciszyć hałas wynikający z biegania małych dzieci, co z pewnością przyda się, gdy mieszkamy w blogu lub domu piętrowym. Możliwości wykorzystania paneli jest naprawdę sporo. Warto także wspomnieć, że panele zatrzymują ciepło więc można chodzić po nich nawet boso.

Ceny paneli winylowych są bardzo różne, choć trzeba przyznać, że koszt ich montażu jest znacznie wyższy niż instalacja tradycyjnych modeli panelowych. Jednak warto pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z nowoczesną i trwałą technologią, która posłuży domownikom przez wiele długich lat, zapewniając bezpieczeństwo oraz pełen komfort. Warto zapoznać się z ofertami producentów, którzy co jakiś czas proponują atrakcyjne rabaty szczególnie przy większych zamówieniach i remontach całych domów czy sporych mieszkań.