You are currently viewing Wytrzymała brama magazynowa

Wytrzymała brama magazynowa

 

Port lotniczy posiadał własny magazyn, w którym składowane były nie tylko przesyłki przeznaczone do transportu, ale również i narzędzia, a także wyposażenie pracownicze. Był to jednak budynek zdecydowanie przestarzały, mający przeszło pięćdziesiąt lat, i od dłuższego czasu nadawał się do remontu, który był przeprowadzany stopniowo, ze względu na konieczność utrzymania lotniska w ciągłej pracy bez zaburzeń. Podczas unowocześniania, braliśmy pod uwagę najbardziej awaryjne elementy wyposażenia, którymi obecnie były bramy magazynu.

Automatyczne bramy magazynowe

bramy przemysłoweStare bramy były zwykłymi konstrukcjami, otwieranymi ręcznie, bardzo niewygodnymi w trakcie konieczności szybkiego dostępu do wnętrza, gdyż miały tendencję do zacinania się i ogólnie były już na końcu żywotności. Zdecydowaliśmy się więc je zastąpić, montując zamiast nich automatyczne, podnoszone bramy przemysłowe z tworzywa sztucznego. Bramy te były od dawna używane w najróżniejszych obiektach, zarówno handlowych jak i typowo przemysłowych, i ogólnie były uznawane za bardzo wygodne, a jednocześnie bezpieczne. Bramy zazwyczaj składały się z segmentów, które łatwo składały się podczas podnoszenia, oraz z szyn i systemu wyciągowego, dzięki któremu nie było wymagane nawet najmniejsze użycie siły w celu otwarcia przejścia. Mimo iż były wykonane z tworzywa, bramy nie były zbyt podatne na uszkodzenia czy zużycie. W razie jakiegokolwiek problemu czy awarii, jednak, brama mogła zostać manualnie otwarta po zastosowaniu klucza dostępowego. Modele które zakupiliśmy były trochę bardziej zaawansowane niż podstawowe odmiany, i posiadały możliwość otwierania, zamykania i blokowania zamków za pomocą pilota sterującego, co ogromnie ułatwiło pracę załogom samochodów dostawczych, przeprowadzających błyskawiczne załadunki na żądanie.

Owe bramy, mimo użyteczności, były stosunkowo tanie, nawet bardziej złożone modele, więc koszty zakupienia nawet wielu sztuk, potrzebnych do wyposażenia przestrzeni magazynowej, nie obciążały budżetu nadmiernie. Jednocześnie były zdecydowanie proste do instalacji i konserwacji, choć montażem zazwyczaj zajmowali się pracownicy sprzedawcy, który jednocześnie przeprowadzał wszystkie usługi gwarancyjne i naprawcze w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii.