You are currently viewing Wzmacniające działanie syropu z czarnego bzu

Wzmacniające działanie syropu z czarnego bzu

Roślina, jak jest czarny bez, znajduje szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Możemy ją wykorzystać do robienia różnego rodzaju soków i syropów, które wykazują zdrowotne właściwości. Są one cennym dodatkiem do herbat. Warto sięgać po nie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy szczególnie podatni na różnego rodzaju przeziębienia. 

Składniki odżywcze zawarte w kwiatach czarnego bzu

syrop z kwiatu czarnego bzu - sklep internetowyTen dziko rosnący krzew, który posiada liście podłużne, wygląda pięknie w maju, kiedy kwitnie na biało. Jego owoce pojawiają się w okresie jesiennym. Syrop cieszy się dużą popularnością wśród osób preferujących zdrowy tryb życia. Warto zdecydować się na wysokiej jakości produkt, który nie zawiera dodatków chemicznych. Znajdziemy w nim dużą ilość flawonoidów, wykazuje właściwości antyzapalne i antyoksydacyjne. Wzmacnia budowę ścian krwionośnych, dostarcza witamin z grupy B, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Cennym źródłem witaminy C jest syrop z kwiatu czarnego bzu – sklep internetowy oferuje wysokiej jakości produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji, świetnie sprawdza się jako środek leczący przeziębienie i grypę. Syrop działa detoksykująco, ułatwia odkrztuszanie, sprawdza się w przypadku nadmiernego kaszlu. Może być stosowane do herbaty, zmniejsza czas trwania infekcji, a także łagodzi objawy grypy. Swoje wyjątkowe działanie zawdzięcza bogactwu antyoksydantów, które wspomagają organizm, pomagają walczyć z chorobą, a jednocześnie usprawniają funkcjonowanie układu immunologicznego. Ten wyjątkowy produkt pełny jest flawonoidów, potasu, fitosteroli, witaminy C, a także innych witamin. Jest szczególnie wskazany w przypadku przeziębienia, grypy, uporczywego kaszlu, a także w sytuacji, kiedy czujemy się osłabieni i mamy problemy z przemianą materii. 

Znany jest ze swojego działania wspomagającego leczenie nieżytów górnych dróg oddechowych, chorób zakaźnych, a także problemów dotyczących układu naczyniowego. Jest wyjątkowo smaczny, wzbogaca jadłospis w wiele ważnych składników odżywczych. Warto podawać go także dzieciom, wzmacnia organizm, jest skutecznym lekiem przeciwwirusowym. Może być dodawany do wody oraz deserów. Skraca czas trwania infekcji, łagodzi objawy zapalenia oskrzeli, grypy i przeziębienia. Jest wyjątkowym przysmakiem, który z pewnością przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.