You are currently viewing Zaawansowany monitoring wizyjny

Zaawansowany monitoring wizyjny

Mimo iż nasz istniejący system monitorowania wizyjnego działał nieprzerwanie od przeszło dziesięciu lat, wielu operatorów uważało iż nadszedł czas najwyższy na jego wymianę. System był bowiem przestarzały i zdecydowanie utrudniał normalne monitorowanie obiektu, zwłaszcza w porównaniu do nowszych i sprawniejszych systemów, instalowanych na innych obiektach. W końcu zdecydowaliśmy się więc unowocześnić nasz monitoring, zamieniając stare urządzenia na najnowsze i najbardziej dokładne.

Nowoczesny system monitoringu wizyjnego o najwyższej jakości

system monitoringu koszalinOperatorzy polecali nam zastosowanie systemu monitorowania ahd, posiadającego najwyższą możliwą do osiągnięcia rozdzielczość obrazu, choć użycie go wymagało wymiany również i monitorów w pomieszczeniu ochrony, gdyż nie miały one możliwości wyświetlania tak dużych rozdzielczości. Wymiana sprzętu była więc kompleksowa, zawierając w sobie zarówno urządzenia, jak i sam system monitoringu Koszalin. Różne systemy jednak różniły się od siebie łatwością obsługi i interfejsem, dlatego idąc za radą operatorów, wybraliśmy monitoring wizyjny z bardzo łatwym i intuicyjnym systemem sterowania, który był zdecydowanie łatwy do opanowania nawet dla osób wcześniej nie używających tego rodzaju sprzętu. Wszystkie kamery na obiekcie zostały wymienione na ruchome urządzenia o najwyższej rozdzielczości, choć dzięki możliwości zbliżenia obrazu i bardzo płynnej pracy, ledwie kilka kamer mogło z powodzeniem zastąpić wszystkie dotychczasowo używane urządzenia stacjonarne. W połączeniu z najwyższej jakości monitorami, na których obraz z kamer mógł być wyświetlany bez zakłóceń, umożliwiały one niezwykle dokładną obserwację chronionego obszaru i o wiele łatwiejszą pracę operatorów, co przekładało się na większą skuteczność ochrony.

Tak nowoczesny system wymagał jednak bardzo dobrych podzespołów, jak również ogromnej pojemności dysków rejestratora, gdyż nagrania z dokładnych kamer zajmowały nierzadko i czterokrotnie więcej miejsca niż standardowo. Pojemne dyski od renomowanego producenta sprzętu komputerowego były więc wymagane, aczkolwiek postawiliśmy na urządzenia sprawdzone i polecane, które mogły nie tylko działać sprawnie przez długi czas, ale były również odporne na wszelkie uszkodzenia, jakie mogły powstać podczas pracy.