You are currently viewing Zalety zabiegu karboksyterapii

Zalety zabiegu karboksyterapii

Przeglądając oferty klinik medycyny estetycznej łatwo jest zauważyć, że nie tylko co chwile rozszerzane są one o coraz to bardziej nowoczesne zabiegi, ale też to, że często jeden zabieg potrafi pomóc w przypadku różnych problemów. Powód dla którego są one tak uniwersalne to fakt, że działają jak najbardziej w zgodzie z naturą i naszą fizjologią.

Nowoczesny zabieg karboksyterapii

karboksyterapia SzczecinNiegdyś chcąc pozbyć się cellulitu, tudzież w celu wyszczuplenia sylwetki mogliśmy skorzystać jedynie z bardzo ryzykownej operacji, jaką była i wciąż jest liposukcja. Obecnie w celu wymodelowania ciała oraz pozbycia się problemu z cellulitem stosuje się zupełnie inne zabiegi, takie jak mezoterapia, czy coraz to popularniejsza karboksyterapia Szczecin posiada kliniki w których możemy poddać się obu tym zabiegom. Karboksyterapię możemy stosować w różnych miejscach naszego ciała. Zabiegi te przeprowadza się na pośladkach, nogach, brzuchu, a także na twarzy. Podczas zabiegu pod naszą skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla. Działa on rozszerzająco na naczynia krwionośne, co dotlenia i odżywia komórki naszego ciała. W ten sposób poprawia się jednocześnie wygląd i stan naszej skóry. Dwutlenek węgla dodatkowo ma spory wpływ na rozpad tkanek tłuszczowych stąd też jego wysoka skuteczność w zabiegach wyszczuplających.

Zabiegi mezoterapii oraz karboksyterapii stanowią nowoczesną i w pełni bezpieczną alternatywę dla tradycyjnej formy liposukcji, która jest operacją wymagającą od nas późniejszego, stopniowego powrotu do zdrowia. Tymczasem po takich zabiegach, jak właśnie karboksyterapia możemy od razu po wyjściu z gabinetu wrócić do dawnych aktywności. Oprócz wyżej wspomnianych zalet, zabieg karboksyterapii może nam pomóc zniwelować cienie pod oczami, czy rozwiązać problem pękających naczynek.