You are currently viewing Zastosowanie białej cegły ozdobnej we wnętrzach

Zastosowanie białej cegły ozdobnej we wnętrzach

Planowanie remontu jest zawsze poprzedzone poszukiwaniem inspiracji, wybieraniem materiałów i dobieraniem kolorystyki. Przyświecającym nam celem jest tworzenie przytulnego i funkcjonalnego wnętrza, które jednocześnie zachwyci designem i spójnością aranżacyjną. Jednocześnie wybrany styl powinien być ponadczasowy i dobrze komponować się z meblami. 

Pomysły na wykorzystanie białej cegły dekoracyjnej

piękna cegła dekoracyjna białaZapoznając się z obecnie panującymi trendami wnętrzarskimi, można zauważyć dużą popularność cegły ozdobnej. Zaskakuje jej uniwersalność, gdyż można ją spotkać zarówno w salonach, kuchniach, jak i restauracjach czy hotelach. Co więcej, to świetny wybór dla miłośników różnych stylów wnętrzarskich, bo cegła jest wykorzystywana głównie w stylu loftowym, ale też eklektycznym, rustykalnym czy skandynawskim. Piękna cegła dekoracyjna biała może stanowić wspaniałe wykończenie salonu skandynawskiego, gdyż perfekcyjnie współgra z drewnem i pastelowymi barwami: pudrowym różem, beżami i szarościami. Biała cegła będzie też idealnym tłem na ścianę telewizyjną, stanowiąc kontrast dla czarnego telewizora i ciesząc oko podczas codziennych seansów. Kolejną propozycją jest użycie białej cegły w kuchni. Takie rozwiązanie zapewni optyczne powiększenie tego pomieszczenia, które bywa niewielkie w blokach mieszkalnych. Biała cegła będzie stanowiła genialne uzupełnienie drewnianych frontów mebli kuchennych i wpasuje się znakomicie w przestrzeń nad blatem. Piękna cegła dekoracyjna biała przeważa zdecydowanie w przestrzeniach loftowych, stanowiąc niekiedy większość aranżacji ścian z racji popularności surowych materiałów w tym stylu wnętrzarskim. Jest rozjaśniającym akcentem i przeciwwagą dla ciemnych mebli i czarnych, metalowych lamp. Następnym pomysłem na wykorzystanie białej cegły jest przedpokój i ściana nad schodami. Takie wąskie przestrzenie warto wykończyć w jasnych barwach, aby wpadające przez okna światło rozpogodziło wnętrze. Co więcej, biel będzie świetnie współgrać z drewnianymi schodami. Biała cegła w łazience to najnowszy hit w projektowaniu wnętrz. Takie rozwiązanie zyskało wielu zwolenników dzięki nowoczesnemu wyglądowi i praktyczności. 

Biała cegła to nowoczesny, jak i elegancki sposób na wykończenie wnętrza. Świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i wkomponuje się w wielu stylów aranżacyjnych. To doskonały wybór dla osób, które nie chcą często robić remontów, gdyż jest ponadczasowa i będzie pasować do różnych mebli. Dodatkowo cegła optycznie powiększy nawet niewielkie pomieszczenia i nada im unikalnego charakteru.