You are currently viewing Złoty różaniec – pamiątka Komunii Świętej

Złoty różaniec – pamiątka Komunii Świętej

Komunia Święta to zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców szczególne przeżycie, na które z niecierpliwością wszyscy czekają. Już dużo wcześniej organizowane są spotkania, aby móc dobrze przygotować się do tego właśnie dnia. Jednym z ważnych elementów organizacyjnych jest zakup różańca, świeczki oraz książeczki dla dziecka. Pośród wielu prezentów to właśnie piękny różaniec będzie pamiątką Komunii, który posłuży na długi czas i zawsze będzie przypominał ten ważny dzień.

Jaki różaniec wybrać?

piękny złoty różaniecW zależności od ustaleń w Parafii, do której należymy czasem „wyprawka do Komunii”, kupowana jest wspólnie, a zdarza się też tak, że należy to do obowiązków rodzica lub chrzestnych. Dlatego, jeżeli samodzielnie będziemy zajmować się tym tematem, musimy znaleźć interesujący i wyjątkowy komplet dla dziecka. Różaniec jest pięknym symbolem wiary oraz jedną z najbardziej popularnych modlitw na całym świecie. Ludzie z jego użyciem modlą się w kościołach, w domach, a nawet na podwórku. Obecnie w wielu sklepach znajdziemy tradycyjnych, jak i online możemy znaleźć bardzo duży wybór całych kompletów przeznaczonych na uroczystość Komunii, jak również sam różaniec. Istnieje kilka jego modeli, a dokładnie w formie tradycyjnej, w postaci pierścionka, bransoletki, lub pięknego naszyjnika. Również materiał, z jakiego wykonany jest różaniec, będzie się różnił, jest to m.in.: złoto, srebro, bursztyn, lub drewno. Piękny złoty różaniec będzie idealnym pamiątkowym prezentem z okazji przystąpienia dziecka po raz pierwszy do Komunii Świętej. Podczas zakupu wybrany przez nas różaniec może być umieszczony w eleganckim opakowaniu z osobistą dedykacją lub tabliczką z grawerem. Różańce z wyższej półki z pewnością będą bardzo drogie, jednak na rynku producenci oferują również wysokiej jakości modele w atrakcyjnej cenie, dlatego każdy z nas z pewnością wybierze coś dla swojej pociechy. Znajdą się delikatne i pięknie zdobione różańce dla dziewczynek oraz proste i o grubszym splocie dla chłopczyków.

Pamiątkowy różaniec w ciekawej formie i wykonaniu daje również szanse do zachęcenia do modlitwy dzieci, które wcześniej były oporne na wiarę. Ważne, by zakupu dokonać w sprawdzonych miejscach, gdzie właścicielami są znane firmy na rynku. Dzięki temu mamy pewność zastosowanego materiału po weryfikacji certyfikatu, o który możemy w każdej chwili zapytać.